Elektronické systémy pro obnovitelné zdroje, domovní automatizace
 
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

nepřihlášen

Zaregistrovat se | Zapomenuté heslo...

 
Aktuality

Přídělový systém dodávek

16.1.2023
Vážení zákazníci, z důvodu vysoké poptávky jsme od 9.1.2023 zavedli přídělový systém pro naše nejvíce objednávané produkty. Více informací o tomto způsobu nákupu naleznete zde.

Provoz o svátcích

19.12.2022
Vážení zákazníci, naše firma bude od 21.12.2022 do 2.1.2023 uzavřena a v této době nebudeme přijímat žádné objednávky na zboží z našeho sortimentu. Poslední expedice v tomto roce bude probíhat 20.12. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a uspořených kilowatthodin s našimi přístroji!

Informace o dodání Wattrouterů

16.9.2022
Vážení zákazníci, vzhledem k prohlubující se krizi na trhu elektronických součástek jsme neustále nuceni omezovat naši výrobu.

Pro aktuální informace ohledně stavu výroby a předpokládaného naskladnění viz tato stránka.

Prosíme nedotazujte se individuálně na dostupnost, neboť podrobnější informace nemáme k dispozici. Tyto dotazy nebudeme zodpovídat.

Změna instalačních krabiček

4.9.2022
Vážení zákazníci, vzhledem k lepší dostupnosti dodáváme od 22.8.2022 některé série našich regulátorů v mírně odlišných instalačních krabičkách, které jsou funkčně zcela shodné s původními, pouze jsou designově mírně odlišné - nemají spodní ostrou hranu. Velikost zástavby v rozvaděči, tj. počet modulů a další parametry, se tímto nemění. Absence spodní ostré hrany dále objektivně usnadní i montáž regulátoru v rozvaděči.

Dočasné uzavření servisu

23.8.2022
Vážení zákazníci, upozorňujeme, že v době od 1.9.2022 do 11.9.2022 bude naše servisní oddělení v Plzni z technických důvodů uzavřené. Prosíme, nezasílejte nám v této době servisní zásilky, nebudou moci být doručeny.
 

Spočítejte si návratnost investice do WATTrouteru

Na této stránce si můžete orientačně spočítat návratnost zařízení pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Kalkulačka spočítá přibližnou návratnost na základě zadaných údajů pro až 2 ohmické (tepelné) spotřebiče připojené na 2 triakové/SSR výstupy. Tyto výstupy jsou z hlediska využití energie FVE nejlepší. Tepelným spotřebičem může být bojler, podlahové topení, vysoušeč, olejový radiátor, infrazářič, elektropatrona v nádobě solárního systému aj.

Výpočet vychází z průměrných hodnot intenzity a doby ozáření FV panelů v ČR, vlastností regulátoru a dále z našich vlastních zkušeností u zákazníků. Výpočet úspory platí pouze pro energii vyrobenou a dodanou do spotřebiče FV elektrárnou oproti provozu spotřebičů na nízký tarif (HDO). Předpokládá se, že spotřebiče běží v noci (např. bojler se spíná v noci po koupání a v denních spínacích časech HDO se téměř nezapne). Bere se vždy v úvahu celoroční provoz spotřebičů (bojler, akumulace TUV).

Výpočet bere v úvahu cenu systémových služeb za energii, kterou si vyrobíte a zároveň spotřebujete. Systémové služby (skládající se z ceny systémových služeb, podpory výkupu el. z OZE a ceny OTE za činnost zúčtováni) Vám distributor bude účtovat i na tuto energii dle rozhodnutí ERÚ, kterým se stanovují ceny regulovaných služeb souvisejících s dodávkou elektřiny. Z jednoho pohledu je tento poplatek nesmyslný, z druhého zase zabraňuje neúčelnému plýtvání zeleným bonusem podporovanými přebytky v domě. Aktuálně 2016: Tento poplatek se od 1. 1. 2016 již neúčtuje, vaše úspora se tak s WATTrouterem dále zvyšuje! Podrobněji viz zde.

Upozornění: Kalkulačka je pouze orientačním vodítkem. Skutečná úspora elektřiny závisí na mnoha parametrech objektu (výkon FVE, charakter spotřebičů aj.). Výchozí cena elektřiny vychází z ceníku ČEZ Elektřina na dobu neurčitou v roce 2023.


Kalkulačka

Jmenovitý výkon vaší FVE: [Wp]

Cena za kWh v nízkém tarifu vč. DPH (bez stálých plateb): [Kč]

Cena systémových služeb, podpory výkupu OZE a zúčtování OTE za kWh vč. DPH (od 1. 1. 2016 zadejte nulovou částku): [Kč]

Průměrný denní přísun energie do spotřebiče 1 (první priorita): [Wh]

Průměrný denní přísun energie do spotřebiče 2 (druhá priorita): [Wh]

Průměrná ostatní denní spotřeba: [Wh] - uveďte průměrnou denní spotřebu spotřebičů nezapojených na WATTrouter, které zapínáte pouze přes den, kdy FVE vyrábí (pračky, lednice, myčky). Berte v úvahu i týdenní režim, např. chodíte-li do práce, pak v pracovních dnech je přes den spotřeba velmi nízká, přes víkend pak samozřejmě naroste.

Cena regulátoru vč. DPH (výchozí je cena modelu ECO): [Kč]