Elektronické systémy pro obnovitelné zdroje, domovní automatizace
 
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

nepřihlášen

Zaregistrovat se | Zapomenuté heslo...

 
Aktuality

Uzavření firmy

1.9.2023
Vážení zákazníci,

v období 4. - 15. září 2023 bude z důvodu dovolené uzavřena celá naše firma. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky ani nebude v provozu servis. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední expedice před dovolenou proběhne 1. září 2023! Děkujeme za pochopení.

Ukončení přídělového systému

29.8.2023
Vážení zákazníci, z důvodu dostatku součástek pro výrobu od 1.9.2023 rušíme přídělový systém pro všechny námi dodávané výrobky. Všechny produkty jsou nyní v dostatečném počtu skladem.

Dovolená - EXPEDICE

19.5.2023
Vážení zákazníci,

v období 12. - 30. června 2023 bude z důvodu dovolené uzavřena expedice. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky, kromě servisních. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední červnová expedice proběhne 9. června 2023! Děkujeme za pochopení.

ENcontrol spotProcessor

3.5.2023
Vážení zákazníci, oznamujeme zahájení prodeje nového produktu pro regulaci podle spotových cen OTE, který lze použít jako doplněk k instalaci WATTrouteru Mx. Více informací o tomto produktu viz zde.

Obnovení výroby WATTrouter Mx 20A

28.2.2023
Vážení zákazníci, 1. 3. 2023 bude umožněno objednání uvedeného typu v rámci našeho přídělového systému. Jelikož výroba byla obnovena jen v omezeném rozsahu, bude tomu odpovídat i nízké nastavení měsíčních limitů. Pevně věříme, že se situace na trhu elektronických součástek brzy stabilizuje, a my budeme moci obnovit výrobu v plném rozsahu. Aktuální informace ohledně stavu výroby je stále možné sledovat zde.
 

Příklad energetické úspory

V grafu níže lze zjistit míru využití vlastní spotřeby před a po instalaci regulátoru WATTrouter CWx. Regulátor byl v objektu s FVE o výkonu 2,0 kWp instalován 24. července 2010. Sazba D25d, trvalá přítomnost 2 dospělých osob. Z nízkého tarifu (HDO) byl přepojen bojler o příkonu 1350W na triakový výstup 1 (první priorita) a dále byl připojen vysoušeč sklepa (infra) o příkonu 600W na relé 1 (druhá priorita). Razantní pokles spotřeby na nízký tarif počínaje srpnem je zřejmý. Pro další energii FVE nebylo v objektu využití a proto musela být dodána do rozvodné sítě. Spotřeba ve vysokém tarifu se nezvýšila - WATTrouter využívá pouze přebytky. Rovněž zřejmé je celkové razantní snížení toku proudu čtyřkvadrantním elektroměrem (oběma směry). Finanční úspora v tomto objektu za 65 dní při ceně elektřiny v nízkém tarifu 1,66 Kč/kWh cca 420 Kč. Roční finanční úspora v tomto objektu při stávajícím zapojení cca. 1700 Kč!

Grafy výroby a spotřeby před a po instalaci ve srovnatelných měsících

Poznámky k následujícímu grafu: V listopadu 2010 připojeno el. topení na NT, v dubnu 2011 odpojeno. Odtud zvýšená spotřeba v NT za tyto měsíce.

Grafy výroby a spotřeby FVE o výkonu 2 kWp