Elektronické systémy pro obnovitelné zdroje, domovní automatizace
 
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

nepřihlášen

Zaregistrovat se | Zapomenuté heslo...

 
Aktuality

Dovolená - EXPEDICE

19.5.2024
Vážení zákazníci,

v období 10. - 28. června 2024 bude z důvodu dovolené uzavřena expedice. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky, kromě servisních. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední červnová expedice proběhne 7. června 2024! Děkujeme za pochopení.

Ostatní zdražují, my zlevňujeme!

1.1.2024
Vážení zákazníci, optimalizovali jsme naše výrobní procesy a vstupní náklady, a proto jsme byli schopni snížit i koncové ceny oproti ceníku z roku 2023 až o 20%! Pokud jste naším partnerem (montážní firma, velkoobchod), najdete nové ceny po přihlášení k vašemu obchodnímu účtu. V záložce Nastavení mého účtu klikněte na odkaz Váš aktuální ceník. Nejste-li naším partnerem, platí pro vás koncové ceny uvedené v sekci Přímý nákup.

Provoz o svátcích

20.12.2023
Vážení zákazníci, naše firma bude od 21.12.2023 do 2.1.2024 uzavřena. Poslední expedice v tomto roce bude probíhat 20.12. Další nákup zboží bude umožněn od 2.1.2024. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a uspořených kilowatthodin s našimi přístroji!

Uzavření firmy

1.9.2023
Vážení zákazníci,

v období 4. - 15. září 2023 bude z důvodu dovolené uzavřena celá naše firma. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky ani nebude v provozu servis. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední expedice před dovolenou proběhne 1. září 2023! Děkujeme za pochopení.

Ukončení přídělového systému

29.8.2023
Vážení zákazníci, z důvodu dostatku součástek pro výrobu od 1.9.2023 rušíme přídělový systém pro všechny námi dodávané výrobky. Všechny produkty jsou nyní v dostatečném počtu skladem.
 

Servisní informace pro regulátory WATTrouter CWx

V tabulce níže naleznete informace k opravám nejčastěji se vyskytujících závad na regulátorech řady WATTrouter CWx.

Tyto instrukce jsou určeny pouze pro servisy elektroniky a/nebo uživatele s příslušnými zkušenostmi.

Tato stránka byla přepracována a doplněna v lednu 2024 z důvodu ukončení servisních činností pro tyto regulátory v naší firmě.

Foto Název a typ dílu Pozice Výměna řeší problém Doporučený servisní postup
Náhradní ventilátor SUNON GM1235PFV2-8 s konektorem Xinya 137-02H a dvěma piny 1 Velká hlučnost, špatné chlazení. Použijte námi dodávaný náhradní ventilátor (dodáván od nás vždy s konektorem) nebo si vyrobte náhradu pomocí výše uvedeného typu ventilátoru zapájením ke stávajícímu konektoru (popř. nakrimpujte nový konektor). Při výměně regulátor vždy vypněte jističem, není nutné jej fyzicky odpojovat. Vyjmutí starého ventilátoru provedete odšroubováním 2 šroubů zvrchu a vyjmutím konektoru z desky. Nasazení nového provedete opatrným zasunutím konektoru a opětovným přišroubováním k bílým distančním sloupkům. Je potřeba dbát na správnou orientaci ventilátoru (typový štítek ventilátoru musí být umístěn směrem k černým chladičům triaků).
Náhradní triak BTA16-800C, popř. BTA16-800CW, BTA16-800B, BTA16-800BW, BTA16-600B nebo BTA16-600C od firmy ST Microelectronics. 2 (TR2, TR3) Nefunkčnost triaku, trvale vodivý (proražený) triak. Triaky nedodáváme, lze je koupit v běžné prodejně s elektrosoučástkami. Výměnu svěřte odbornému opravci elektroniky, případně máte-li dostatek zkušeností s pájením, můžete výměnu provést sami. Při servisu doporučujeme nejprve triak odmontovat a trochu odklopit od chladiče (chladiče samotné není nutno demontovat). Pak prohřejte pájkou všechny 3 plošky triaku najednou přiložením krátkého měděného drátku. Po prohřátí triak vytáhněte z desky nejlépe ocelovým háčkem zaháklým do upevňovacího otvoru v triaku (desku je přitom nutné mít upevněnou ve svěráku). Přebytečnou pájku z plošek poté odsajte odsávačkou a osaďte nový triak. Po osazení nový triak nejprve přišroubujte k chladiči a až poté zapájejte plošky a odštípněte přesahující vývody. Nezapomeňte také mezi chladicí plošku triaku a chladič vložit malé množství teplovodivé pasty.
Náhradní relé G5LE pro napětí cívky 12DC a kontakt dimenzovaný na 250VAC/10A od firmy Omron. 3 (K1, K2) Nefunkčnost relé, spečené relé. Relé nedodáváme, lze je koupit v běžné prodejně s elektrosoučástkami. Výměnu svěřte odbornému opravci elektroniky, případně máte-li dostatek zkušeností s pájením, můžete výměnu provést sami. Při servisu doporučujeme jednotlivé plošky prohřát a odsát pájku odsávačkou. Přitom kleštičkami opatrně uvolněte jednotlivé vývody relé tak, aby poté šlo celé volně vytáhnout z desky. Poté osaďte nové relé.
Náhradní kondenzátor X2 68nF 275VAC, např. typ s dlouhými vývody R46KF268040H1M od firmy KEMET. 4 (C10, C11, C24) Nefunkčnost měření L2, L3, chybné spínání na těchto fázích. Dále i nefunkčnost L_NT. Kondenzátory nedodáváme, lze je koupit v běžné prodejně s elektrosoučástkami. Volte typ pro co nejvyšší okolní teplotu (nejlépe >110°C), kondenzátor pak vydrží déle. Výměnu svěřte odbornému opravci elektroniky, případně máte-li dostatek zkušeností s pájením, můžete výměnu provést sami. Při servisu dejte pozor, abyste nezpůsobili zkrat poblíž pájecích plošek kondenzátorů rozlitím příliš velkého množství pájky. Také doporučujeme osadit nové kondenzátory cca 5mm nad desku, budou se lépe chladit.

Poznámka k pájení: Při pájení součástek používejte pájku sn60pb40, neboť tyto regulátory byly vyráběny ještě olovnatou technologií.