Elektronické systémy pro obnovitelné zdroje, domovní automatizace
 
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

nepřihlášen

Zaregistrovat se | Zapomenuté heslo...

 
Aktuality

Uzavření - SERVIS

9.9.2024
Vážení zákazníci,
v období 16. - 20. září 2024 bude z technických důvodu uzavřeno naše servisní oddělení. Prosíme, nezasílejte nám v této době servisní zásilky, nebudou moci být převzaty! Děkujeme za pochopení.

Komunitní energetika startuje!

1.8.2024
Vážení zákazníci, WATTrouter Mx nyní spolupracuje s cloudovou službou Sophistio, a díky této spolupráci můžete efektivně realizovat nově spuštěné sdílení elektřiny mezi více odběrnými místy!

Dovolená - EXPEDICE

19.5.2024
Vážení zákazníci,

v období 10. - 28. června 2024 bude z důvodu dovolené uzavřena expedice. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky, kromě servisních. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední červnová expedice proběhne 7. června 2024! Děkujeme za pochopení.

Ostatní zdražují, my zlevňujeme!

1.1.2024
Vážení zákazníci, optimalizovali jsme naše výrobní procesy a vstupní náklady, a proto jsme byli schopni snížit i koncové ceny oproti ceníku z roku 2023 až o 20%! Pokud jste naším partnerem (montážní firma, velkoobchod), najdete nové ceny po přihlášení k vašemu obchodnímu účtu. V záložce Nastavení mého účtu klikněte na odkaz Váš aktuální ceník. Nejste-li naším partnerem, platí pro vás koncové ceny uvedené v sekci Přímý nákup.

Provoz o svátcích

20.12.2023
Vážení zákazníci, naše firma bude od 21.12.2023 do 2.1.2024 uzavřena. Poslední expedice v tomto roce bude probíhat 20.12. Další nákup zboží bude umožněn od 2.1.2024. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a uspořených kilowatthodin s našimi přístroji!
 

S-CONNECT

S-CONNECT je náš nový softwarový protokol pro sdílení vstupně výstupních zařízení. Tento protokol umožňuje sdílet vstupní a výstupní zařízení našich přístrojů prostřednictvím sítě Ethernet (popř. WIFI) a také prostřednictvím stávající bezdrátové architektury (SC-Gateway, SC-Router, zásuvky).

Příklad propojení přístrojů typu WATTrouter M a Mx

Postup propojení dvou a více zařízení přes protokol S-CONNECT je uveden v příslušném návodu (např. zde v kapitolách „Popis komunikace S-CONNECT“ a „Karta S-Connect“.

V praxi bývá nejčastější propojení dvou nebo více regulátorů Wattrouter M/Mx za účelem rozšíření počtu výstupů, popř. vzdáleného čtení stavů binárních vstupů, teplot atd. Obecný princip v tomto případě je ten, že Wattrouter Mx, který měří (označme jej jako hlavní wattrouter), bude nastaven jako přístupový bod (AP), a všechny ostatní Wattroutery M/Mx (označme je jako podřízené wattroutery) budou stanice (STA). Hlavní wattrouter má tedy připojen měřicí modul, podřízené wattroutery jsou pouze samostatné regulátory.

Ve všech podřízených wattrouterech je nutné nastavit v záložce Karta S-Connect režim komunikace na „stanice (STA)“. Nic dalšího se zde nenastavuje, vše ostatní totiž nastavíme na hlavním wattrouteru.

U něj nejprve na kartě S-Connect nastavíme režim komunikace na „přístupový bod (AP)“ a poté s ním spárujeme podřízené wattroutery dle návodu, viz kapitola „Párování stanic k přístupovému bodu“.

Příklad párování vzdáleného WATTrouteru M k hlavnímu WATTrouteru Mx:

Poté, opět na kartě S-Connect, provedeme přiřazení (=mapování) vzdálených fyzických zařízení na místní logická zařízení, která mají označení RO (z anglického „remote output“), RI (remote input), RT (remote temperature) aj. Tím získáme v hlavním wattrouteru přístup na fyzická zařízení (výstupy, vstupy, teploty atd.) v podřízených wattrouterech. Nové přiřazení (mapování) přidáme tlačítkem „Přidej záznam“ a náležitě vyplníme všechny sloupce v tabulce. Poté standardně zapíšeme konfiguraci do regulátoru tlačítkem „Zapsat“, jako u jakékoli jiné změny nastavení regulátoru.

Příklad mapování zařízení vzdáleného WATTrouteru M k hlavnímu WATTrouteru Mx:

V tomto příkladě získáváme ve hlavním WATTrouteru Mx přístup na fyzická zařízení podřízeného WATTrouteru M, a sice výstupy S1, S2, R1, výkonový vstup FB1 a vstup nízkého tarifu LT.

S těmito zařízeními dále můžeme pracovat v hlavním wattrouteru, stejně jako by byly dostupné přímo na něm, přičemž k tomu využijeme logická zařízení ROx, RIx, RTx atd. vytvořená k tomuto účelu ve hlavním wattrouteru.

Například můžeme z hlavního wattrouteru spínat vzdálené výstupy podřízeného wattrouteru:

Poznámka: Pomocí protokolu S-CONNECT se přenáší i požadovaná funkce pro spínání výstupu, tedy relé, plynulá regulace a PWM. Dále se přenáší i tzv. kumulovaný RTT (roundtrip time) vzdáleného zařízení (označený na kartě S-Connect termínem Ping), který hlavní wattrouter použije pro stanovení dopravního zpoždění a příslušnou úpravu konstant použitých PID regulátorů.

Nebo můžeme v hlavním wattrouteru použít signál nízkého tarifu, který je připojen k podřízenému wattrouteru:

Tento vzdálený signál nízkého tarifu můžeme použít například v časových plánech na hlavním wattrouteru:

Obdobně můžeme v případě dvou WATTrouterů Mx mapovat i sdílení teploty, tedy např. D/Q1 -> RT1 a použít pak teplotní čidlo připojené k podřízenému wattrouteru v časovém plánu hlavního wattrouteru:

Protokol je obousměrný. Jakmile dojde ke spárování hlavního a podřízeného wattrouteru, lze využívat nejen zařízení podřízeného wattrouteru na hlavním wattrouteru, ale i obráceně (pokud to má smysl). Lze tedy mapovat zařízení jak na hlavním, tak na podřízeném wattrouteru.

Protokol si umí poradit s případným odpojením podřízených wattrouterů např. z důvodu chyby v síti. Dojde k znefunkčnění všech těchto zařízení, což je signalizováno červenou chybovou ikonou „S-Connect: chyba zařízení“ na hlavním wattrouteru. Přestanou fungovat příslušné výstupy RO a časové plány s přiřazenými vzdálenými vstupy RI a RT. Z bezpečnostních důvodů dojde v takovém případě do jedné minuty k odpojení fyzických výstupů na podřízených wattrouterech. Tato porucha je vratná, tzn. jakmile dojde k propojení podřízených wattrouterů zpět k hlavnímu, příslušná zařízení opět začnou fungovat.

Informace o integraci pro výrobce OEM zařízení

Popis protokolu není veřejně dostupný, protože protokol je uzavřený. Pokud jste výrobcem OEM zařízení a chtěli byste protokol integrovat do svých produktů, můžete nás požádat o podrobný popis. To vyžaduje podepsání smlouvy NDA s námi. Po podepsání NDA vám poskytneme podrobný popis tohoto protokolu v angličtině. Dále vám poskytneme i vzorový projekt pasivní stanice (ANSI-C projekt pro architekturu Cortex-M3), který však vyžaduje specifický testovací hardware (vývojovou desku procesoru LPC176x). Dále vám poskytneme i vzorový prográmek pasivní stanice pro OS Windows (Winsock2), který nevyžaduje žádný specifický hardware a běží na OS Windows. Příklady poskytneme formou přístupu k danému repozitáři na platformě Github, takže budete mít automaticky přístup i k případným aktualizacím a novým verzím protokolu. Na vyžádání vám zapůjčíme i testovací protikus. Máte-li zájem o integraci protokolu do svých zařízení, pak nás kontaktujte.