Elektronické systémy pro obnovitelné zdroje, domovní automatizace
 
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

nepřihlášen

Zaregistrovat se | Zapomenuté heslo...

 
Aktuality

Dovolená - EXPEDICE

19.5.2024
Vážení zákazníci,

v období 10. - 28. června 2024 bude z důvodu dovolené uzavřena expedice. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky, kromě servisních. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední červnová expedice proběhne 7. června 2024! Děkujeme za pochopení.

Ostatní zdražují, my zlevňujeme!

1.1.2024
Vážení zákazníci, optimalizovali jsme naše výrobní procesy a vstupní náklady, a proto jsme byli schopni snížit i koncové ceny oproti ceníku z roku 2023 až o 20%! Pokud jste naším partnerem (montážní firma, velkoobchod), najdete nové ceny po přihlášení k vašemu obchodnímu účtu. V záložce Nastavení mého účtu klikněte na odkaz Váš aktuální ceník. Nejste-li naším partnerem, platí pro vás koncové ceny uvedené v sekci Přímý nákup.

Provoz o svátcích

20.12.2023
Vážení zákazníci, naše firma bude od 21.12.2023 do 2.1.2024 uzavřena. Poslední expedice v tomto roce bude probíhat 20.12. Další nákup zboží bude umožněn od 2.1.2024. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a uspořených kilowatthodin s našimi přístroji!

Uzavření firmy

1.9.2023
Vážení zákazníci,

v období 4. - 15. září 2023 bude z důvodu dovolené uzavřena celá naše firma. V tomto čase nebudeme odesílat žádné zásilky ani nebude v provozu servis. Doporučujeme případné předzásobení. Poslední expedice před dovolenou proběhne 1. září 2023! Děkujeme za pochopení.

Ukončení přídělového systému

29.8.2023
Vážení zákazníci, z důvodu dostatku součástek pro výrobu od 1.9.2023 rušíme přídělový systém pro všechny námi dodávané výrobky. Všechny produkty jsou nyní v dostatečném počtu skladem.
 

MODBUS

Protokol MODBUS je ověřený průmyslový standard. Je podporován našimi přístroji WATTrouter M a Mx v režimu SLAVE, resp. SERVER, kdy daný přístroj odpovídá na dotazy nadřazeného celku.

Podporovány jsou tyto varianty protokolu: MODBUS TCP na lince ethernet a MODBUS RTU na lince RS485.

Příkladem takové komunikace je komunikace s programem Modbus Poll. Tento program používáme jako referenční software pro ověření funkčnosti protokolu a datového propojení.

Příklad propojení přístroje WATTrouter Mx s programem Modbus Poll

Nastavení komunikace programu Modbus Poll s Wattrouterem Mx přes protokol MODBUS TCP:

Nastavení datové výměny s Wattrouterem Mx pro periodické čtení vstupních registrů 0-31 pomocí funkce 4:

Hlavní okno programu Modbus Poll během komunikace přes protokol MODBUS TCP (pro správné hodnoty 32bitových registrů je nutno definovat příslušný formát pro 2 sousední registry – toto nebylo provedeno na tomto snímku):

Nastavení datové výměny s Wattrouterem Mx pro jednorázový zápis konfiguračních registrů 0-7 pomocí funkce 16 (tento příkaz externě vynutí sepnutí výstupů SSR 1 a Relé 1):

Implementujete-li komunikaci s jiným softwarem na PC, pak doporučujeme nejprve otestovat komunikaci přes Modbus Poll (program může běžet zdarma ve zkušebním režimu) a až poté implementovat do tohoto softwaru.

V programu Modbus Poll je možné zobrazit datovou výměnu v okně Display/Communication, čímž lze případně porovnat datové toky s jiným softwarem.